Jan 07, 2026 Deixa un missatge

NM400 vs NM450 vs NM500 Placa d'acer al carboni resistent al desgast

Especificacions Placa d'acer resistent a l'abrasió GB/T24186
Estàndard GB/T24186
Especialitzar-se Full de calçat, xapa perforada, perfil BQ.
Longitud 50 mm-18000 mm
Amplada 50 mm-4020 mm
Gruix 1,2 mm-300 mm
Duresa Suau, dur, mig dur, quart dur, dur a la primavera, etc

 

Sol·licitar un pressupost

 

NM400, NM450 iNM500són plaques d'acer-resistents al desgast-d'alta resistència que s'utilitzen en aplicacions exigents on la resistència a l'abrasió és fonamental. A continuació es mostra una comparació detallada de la seva composició química, propietats mecàniques i aplicacions per ajudar-vos a triar el grau adequat per al vostre projecte:

 

NM450

 

Composició química (% en pes)

 

 

info-742-352

 

Propietats mecàniques

 

info-740-185

 

Escenaris d'aplicació: quina qualificació triar?

 

Aplicacions NM400 (millor per a un rendiment equilibrat)

  • Equips de mineria: camió-lleuger, tobogans i revestiments per a minerals de baixa-abrasió
  • Maquinària de construcció: cubs excavadores per a construcció general, braços carregadors
  • Indústria del ciment: components de transport no-crítics, tremuges de càrrega lleugera-
  • Equips agrícoles: llaurades, peces de recol·lecció per a condicions moderades del sòl
  • Gestió de residus: equips de reciclatge de materials no-metalls

 

Per què triar NM400?

Quan necessiteu una resistència al desgast fiable combinada amb una excel·lent conformabilitat i soldabilitat per fabricar estructures complexes que també requereixen capacitats de suport de càrrega-.

NM450

Aplicacions NM450 (millor per a la versatilitat)

Equip de mineria: llits de camions-pesants, tobogans de mineral i pantalles per a condicions d'abrasió-mitjanes

  • Maquinària de construcció: fulles de bulldozer, galledes excavadores per a l'excavació de roques
  • Indústria del ciment: revestiments de transportadors, tremuges-resistents i components de sitja
  • Molins d'acer: portes de coc, components de plantes de sinterització
  • Equips forestals: Components de trituradora de fusta, maquinària de manipulació de troncs

 

Per què triar NM450?

Quan necessiteu una resistència al desgast del 15-20% millor que el NM400 sense sacrificis significatius en les propietats de fabricació: el grau més versàtil de la sèrie NM.

Aplicacions NM500 (millor per a l'abrasió severa)

  • Equips de mineria: maquinària de processament de minerals d'alta-abrasió, revestiments de trituració, tamics vibrants per a aplicacions de roca dura
  • Pedrera: plaques de trituradora de mandíbules, components de trituradora de con, equips de processament d'àrids
  • Indústria del ciment: revestiments de molí d'acabat, zones d'alt-desgast dels forns de ciment
  • Generació d'energia: sistemes de manipulació de carbó, equips de processament de cendres
  • Reciclatge de ferralla: components de la trituradora, maquinària de processament de metalls

 

Per què triar NM500?

Quan s'enfronta a condicions de desgast extremes on la vida útil és crítica, ofereix intervals de servei fins a un 45% més llargs que el NM400, la qual cosa pot estalviar centenars de milers en temps d'inactivitat i costos de substitució.

 

Guia de selecció: com escollir el grau adequat

Seguiu aquests passos per determinar quin acer NM és òptim per al vostre projecte:

 

Avaluar l'entorn de desgast:

Abrasió suau (materials no-abrasius, baix impacte): NM400

Abrasió moderada (materials barrejats, impacte ocasional): NM450

Abrasió severa (materials durs, alt impacte/fricció): NM500

 

Considereu els requisits de fabricació:

Formes complexes que requereixen una gran flexió/soldadura: NM400 o NM450

Components simples amb un processament mínim: NM500

 

Avaluar les necessitats estructurals:

Aplicacions de càrrega-que requereixen ductilitat: NM400

Aplicacions de càrrega pesada amb alt desgast: NM500

 

Avaluar el cost total de propietat:

NM500 té un cost inicial més elevat, però una vida útil significativament més llarga

NM400 ofereix una inversió inicial més baixa per a aplicacions menys exigents

 

Consulteu els experts tècnics de GNEE: el nostre equip us pot ajudar a analitzar les vostres condicions operatives específiques per recomanar-vos la solució-més rendible

 

Sol·licitar un pressupost

 

Què és l'acer NM400?

L'acer NM400 ésun acer-resistent al desgast-alta conegut per la seva durabilitat i duresa superiors. NM400 és un grau d'acer estàndard GB xinès. El material NM 400 s'utilitza àmpliament en indústries on la resistència a l'abrasió és important, com en els sectors de la construcció i la mineria.

 

Quina és la duresa de NM450?

NM450 és un tipus de placa d'acer-resistent a l'abrasió coneguda per la seva duresa i resistència excepcionals. Amb un valor de duresa Brinell deuns 450 HBW, Les plaques resistents a l'abrasió-NM450 estan dissenyades per suportar un desgast sever mantenint la integritat estructural.

 

Què és l'acer NM500?

NM500 ésun acer -resistent al desgast conegut per la seva alta duresa i tenacitat. El "NM" significa "resistent al desgast-" i el "500" indica la seva duresa Brinell. Originari de la Xina, NM500 s'utilitza en indústries que requereixen una resistència extrema a l'abrasió. És similar a l'acer ASTM A514.

 

Quina diferència hi ha entre AR500 i NM500?

AR500: carboni més alt (C: ~ 0,38–0,45%), crom (Cr: ~1,5%) i bor (B: 0,0005–0,006%) per millorar la duresa i la resistència a la corrosió. NM500: Carboni inferior (C: Menor o igual al 0,38%), níquel afegit (Ni: Menor o igual a 1,0%) i molibdè (Mo: Menor o igual al 0,65%) per a una soldabilitat i tenacitat equilibrades.

 

 

 

Una altra placa d'acer de GNEE
Nom Material Especificació (mm) Tones Observació
Placa d'acer revestida P265GH+410,S355JR+410,A516Gr70+316,
A537CL1+304L,Q235B+304L,Q345B+304,
A516Gr70(NACE)+410,A537CL1+904L,
A537CL1+316L,A516Gr70+304L,A537CL1+304
,A516Gr70+410,A516Gr70+904L
2-300 mm (placa de base), 1-50 mm (placa composta) / UT, AR, TMCP. Normalitzat, temperat i temperat, prova de direcció Z, prova d'impacte Charpy V-Notch TestThe Third Party Test, recobert o granallat i pintura.
Baix aliatge Q345A, Q345B, Q345C, Q345D, Q345E, Q390, Q420, Q460C, ST52-3, S355J2+N, SS400, SA302GrC, S275NL, 35CrMo 6 - 350 5788.56 Normalització, temperat, laminació controlada, laminació en calent, laminació en calent, 1a inspecció, 2a inspecció, 3a inspecció
Placa del recipient a pressió A204 Grau B, A515 Grau 70, A537 Classe 1, SA387 Grau 11 Classe 1, P265GH, S537 Classe 2, P355Q, P275N, P355N, P690Q, Q345R, 3 - 300 8650 Normalització, temperat, laminació controlada, laminació en calent, laminació en calent, 1a inspecció, 2a inspecció, 3a inspecció
Placa-d'alta resistència A514 Grau F, A572 Grau 50, A588 Grau A, S355JR, S690Q, SS400, S690QL, Q345B, Q345E 8 - 120 3086.352 Apagat i temperat
Placa-resistent al desgast NM360, NM400, NM450, NM500 6 - 150 3866.297 Apagat i temperat
Placa de vaixell ABS AH32, ABS DH32, ABS EH32, ABS FH36, ASTM A131 A,
ASTM A131 EH32,ASTM A131 AH36,CCS A,CCS AH32,LR AH32,
DNV A36, BV AH32
8 - 200 2853.621 Laminació en calent, normalitzada, laminació en calent controlada, apagada i temperada + duresa i fragilitat

 

 

Enviar la consulta

whatsapp

Telèfon

Correu electrònic

Investigació