A les indústries{0}}pesant onabrasió, impacte i vida útil allargadasón crítics,NM450 iAcer resistent a l'abrasió NM500plaquess'han convertit en els materials preferits per als enginyers i gestors de compres a tot el món. Aquestes qualitats d'acer d'alt rendiment-ofereixen un equilibri idealduresa, tenacitat i soldabilitat, fent-los essencials per a aplicacions de mineria, construcció, ciment i manipulació de materials.

Com a professionalProveïdor de plaques de desgast NM, GNEE Steel proporciona plaques d'acer NM450 i NM500 amb una qualitat estable, una inspecció estricta i una experiència d'exportació global.
Què són les plaques d'acer resistents al desgast NM450 i NM500?
NM450 iNM500són tots dosplaques d'acer resistents a l'abrasióque ofereixen una excel·lent resistència a l'abrasió i als impactes. S'utilitzen àmpliament en indústries com la mineria, la construcció i la manipulació de materials, on els equips estan sotmesos a un sever desgast.
NM450té una duresa d'aproximadament 450 HBW, mentre queNM500té una duresa més alta d'uns 500 HBW. Aquesta diferència de duresa permet que NM500 proporcioni una resistència encara més gran al desgast abrasiu en comparació amb NM450.
Els dos graus d'acer estan aliats amb elements com ara manganès, crom i molibdè per millorar les seves propietats mecàniques. Aquests aliatges contribueixen a l'alta resistència, duresa i duresa de les plaques, cosa que els permet suportar condicions de funcionament dures.
Especificació GB - Composició química d'acer resistent al desgast
| Grau | C | Si | Mn | P | S | Cr | Mo | Ni | B |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NM360 | Menor o igual a 0,25 | Menor o igual a 0,70 | Inferior o igual a 1,60 | Menor o igual a 0,025 | Menor o igual a 0,015 | Menor o igual a 0,80 | Menor o igual a 0,50 | Menor o igual a 0,50 | 0.0005–0.006 |
| NM400 | Inferior o igual a 0,30 | Menor o igual a 0,70 | Inferior o igual a 1,60 | Menor o igual a 0,025 | Menor o igual a 0,010 | Inferior o igual a 1,00 | Menor o igual a 0,50 | Menor o igual a 0,70 | 0.0005–0.006 |
| NM450 | Menor o igual a 0,35 | Menor o igual a 0,70 | Inferior o igual a 1,70 | Menor o igual a 0,025 | Menor o igual a 0,010 | Menor o igual a 1,10 | Menor o igual a 0,55 | Menor o igual a 0,80 | 0.0005–0.006 |
| NM500 | Menor o igual a 0,38 | Menor o igual a 0,70 | Inferior o igual a 1,70 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,010 | Inferior o igual a 1,20 | Menor o igual a 0,65 | Inferior o igual a 1,00 | 0.0005–0.006 |
| NM550 | Menor o igual a 0,38 | Menor o igual a 0,70 | Inferior o igual a 1,70 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,010 | Inferior o igual a 1,20 | Menor o igual a 0,70 | Inferior o igual a 1,00 | 0.0005–0.006 |
| NM600 | Menor o igual a 0,45 | Menor o igual a 0,70 | Inferior o igual a 1,90 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,010 | Inferior o igual a 1,50 | Menor o igual a 0,80 | Inferior o igual a 1,00 | 0.0005–0.006 |
Especificació GB - Propietats mecàniques dels acers resistents a l'abrasió
| Grau | Resistència a la tracció (MPa) | Elongació (%) | Prova d'impacte (-20 graus) J | Duresa HBW |
|---|---|---|---|---|
| NM360 | Major o igual a 1100 | Major o igual a 12 | Major o igual a 24 | 330–390 |
| NM400 | Major o igual a 1200 | Major o igual a 10 | Major o igual a 24 | 370–430 |
| NM450 | Major o igual a 1250 | Major o igual a 7 | Major o igual a 24 | 420–480 |
| NM500 | - | - | - | Major o igual a 470 |
| NM550 | - | - | - | Major o igual a 530 |
| NM600 | - | - | - | Major o igual a 570 |
Propietats clau i avantatges de rendiment

1. Excel·lent resistència al desgast
NM450 i NM500 ofereixen una resistència a l'abrasió superior en comparació amb l'acer al carboni convencional o les plaques d'acer de baix-aliatge. Això els fa ideals per a components exposatsfricció contínua, impacte de mineral i materials afilats.
2. Alta resistència amb duresa fiable
Malgrat la seva alta duresa, ambdós graus es mantenen béresistència a l'impacte, evitant fallades fràgils en condicions de treball dures.
3. Bona soldabilitat i fabricació
Amb procediments de preescalfament i soldadura adequats, les plaques de desgast NM poden ser:
- Soldat
- Tall (plasma, làser, oxi-combustible)
- Doblat i mecanitzat
Això permet als fabricants produirpeces de desgast personalitzadeseficientment.
4. Cost-Vida útil rendible
L'ús de plaques d'acer NM450 o NM500 pot allargar la vida útil2-5 vegades, reduint els costos de manteniment i millorant la productivitat global.

NM450 vs NM500: com triar el grau adequat?
| Grau | Duresa (HBW) | Aplicacions recomanades |
|---|---|---|
| NM450 | 430–480 | Abrasió moderada, condicions de major impacte |
| NM500 | 480–540 | Abrasió extrema, ambients de menor impacte |
Consell de selecció:
TriaNM450quan la resistència a l'impacte i la conformabilitat són més importants.
TriaNM500per obtenir la màxima resistència al desgast en zones d'{0}}alta abrasió.
Si no esteu segur, l'equip tècnic de GNEE Steel us pot ajudar a seleccionar el grau més adequat en funció de les vostres condicions d'operació.
Sol·liciteu un pressupost per a la placa d'acer resistent al desgast NM450 i NM500
Si estàs buscant unproveïdor professional de plaques d'acer NM450 NM500 resistents al desgast, GNEE Steel està preparat per donar suport al vostre projecte.
👉 Contacta'ns avui mateixper a consulta tècnica, preus i solucions personalitzades.
Deixa que la nostra experiència t'ajudi a reduir els costos de desgast i millorar el rendiment de l'equip.
Quina diferència hi ha entre Hardox 500 i NM500?
NM500 presenta una duresa que normalment oscil·la entre 470-540 HBW, superant lleugerament Hardox 500, que generalment ronda els 470-530 HBW. Aquesta duresa és un indicador clau de la seva habilitat per suportar els efectes del desgast abrasiu i l'impacte.
Quina diferència hi ha entre l'acer AR500 i NM500?
NM500 i AR500 són acers d'alta -duresa i resistents a l'abrasió- (AR) amb propietats similars, normalment al voltant de 500 duresa Brinell (HBW), cosa que els fa intercanviables per a moltes aplicacions de desgast com ara mineria, construcció i objectius de tir, tot i que NM500 sovint s'associa amb estàndards xinesos (GB) i estàndards de composició AR50 i matisos internacionals i AR50. La diferència principal rau en els seus estàndards de classificació (NM per a la Xina, AR per a internacional) i les formulacions de marques específiques, però funcionalment ofereixen una duresa, duresa i resistència al desgast i als impactes superiors comparables.
Què és l'acer NM450?
NM450 ésun tipus de placa d'acer-resistent a l'abrasió coneguda per la seva duresa i resistència excepcionals. Amb un valor de duresa Brinell d'uns 450 HBW, les plaques resistents a l'abrasió-NM450 estan dissenyades per suportar un desgast sever mantenint la integritat estructural.2025年8月27日
| Una altra placa d'acer de GNEE | ||||
| Nom | Material | Especificació (mm) | Tones | Observació |
| Placa d'acer revestida | P265GH+410,S355JR+410,A516Gr70+316, A537CL1+304L,Q235B+304L,Q345B+304, A516Gr70(NACE)+410,A537CL1+904L, A537CL1+316L,A516Gr70+304L,A537CL1+304 ,A516Gr70+410,A516Gr70+904L |
2-300 mm (placa de base), 1-50 mm (placa composta) | / | UT, AR, TMCP. Normalitzat, temperat i temperat, prova de direcció Z, prova d'impacte Charpy V-Notch TestThe Third Party Test, recobert o granallat i pintura. |
| Baix aliatge | Q345A, Q345B, Q345C, Q345D, Q345E, Q390, Q420, Q460C, ST52-3, S355J2+N, SS400, SA302GrC, S275NL, 35CrMo | 6 - 350 | 5788.56 | Normalització, temperat, laminació controlada, laminació en calent, laminació en calent, 1a inspecció, 2a inspecció, 3a inspecció |
| Placa del recipient a pressió | A204 Grau B, A515 Grau 70, A537 Classe 1, SA387 Grau 11 Classe 1, P265GH, S537 Classe 2, P355Q, P275N, P355N, P690Q, Q345R, | 3 - 300 | 8650 | Normalització, temperat, laminació controlada, laminació en calent, laminació en calent, 1a inspecció, 2a inspecció, 3a inspecció |
| Placa-d'alta resistència | A514 Grau F, A572 Grau 50, A588 Grau A, S355JR, S690Q, SS400, S690QL, Q345B, Q345E | 8 - 120 | 3086.352 | Apagat i temperat |
| Placa-resistent al desgast | NM360, NM400, NM450, NM500 | 6 - 150 | 3866.297 | Apagat i temperat |
| Placa de vaixell | ABS AH32, ABS DH32, ABS EH32, ABS FH36, ASTM A131 A, ASTM A131 EH32,ASTM A131 AH36,CCS A,CCS AH32,LR AH32, DNV A36, BV AH32 |
8 - 200 | 2853.621 | Laminació en calent, normalitzada, laminació en calent controlada, apagada i temperada + duresa i fragilitat |




